В Україні збережуть пільгові тарифи для населення

Костянтин Чижик, заступник міністра енергетики та захисту довкілля, повідомив, що уряд не допускає можливості скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення. Тариф для населення на перші 100 кВт спожитої електричної енергії становить 90 копійок за 1 кВт*год, вдвічі менше, ніж на подальше споживання понад 100 кВт*год. За словами Костянтина Чижика, пропозицію про підвищення тарифу внесли інвестори в відновлювану енергетику, як варіант зниження дефіциту коштів для оплати електричної енергії, видобутої з відновлюваних джерел, проте позиція президента України – не відміняти пільговий тариф.

Заступник міністра також зазначив, що в Україні один з найвищих «зелених» тарифів в світі при тому, що не досягнута жодна мета – забезпечити Україну чистою енергією, знизити викиди CO₂, так як для збалансованості поновлюваних джерел енергії доводиться збільшувати обсяг теплової генерації, над цим працює Міністерство енергетики та захисту довкілля.

Раніше інвестори в відновлювану енергетику вже висловили розчарування діяльністю Міністерства енергетики та захисту довкілля, однак готові до подальших переговорів. Фінансові втрати інвесторів при прийнятті умов Міністерства можуть скласти 50%.

Read More

Схвалено проект Плану розвитку магістральних мереж

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, 13-го березня під час засідання схвалила на 2020 — 2029 рр. План розвитку магістральних мереж, який передбачує інвестиції в обсязі 68,7 млрд гривень. Згідно проекту Плану, буде введено в експлуатацію підстанції та лінії для видачі потужності Запорізької АЕС, підстанції на 500 кВ “Вінницька” та “Кремінська” та мережі для інтеграції в енергетичну мережу ENTSO-E.

Олексій Брехт, директор із розвитку та експлуатації мережі “Укренерго”, при представленні плану пояснив, що необхідний розвиток мережі для вирішення проблеми “замкненої” потужності на Запорізькій атомній електростанції. За квітень-травень 2020 р. планується введення в експлуатацію ПЛ 750 “Запорізька АЕС — Каховська” для забезпечення нормальної роботи електростанції.

За словами Олексія Брехта, з 16-го березня починаються випробування на підстанції “Кремінська”, потім все необхідне устаткування введуть в експлуатацію. 20-го травня підстанцію мають ввести в експлуатацію.

За 2022 р. компанія “Укренерго” планує завершити будівництво мереж на видачу потужності на четвертому гідроагрегаті Дністровської гідроелектростанції.

Передбачено реконструкцію ліній на кордоні України та Словаччини з метою подальшої інтеграції з ENTSO-E.

Відповідно до Плану розвитку систем передачі заплановане будівництво 3076 км ліній електропередачі різної потужності, зростання трансформаторної потужності на 15.5% та реконструювання діючих підстанцій.

В Плані розвитку магістральних мереж також вказується на те, що 17% обладнання на підстанціях та майже 67% ліній електропередачі перебувають в експлуатації більше 40 років, що викликає зростання втрат електричної енергії, обмежує можливість запобігти технологічним порушенням, порушує надійну роботу енергетичної системи України.

Read More

Зниження споживання електроенергії

Міністерство енергетики та захисту довкілля опублікувало дані щодо обсягів споживання електричної енергії. Згідно даних, порівняно із січнем 2019 р. обсяги споживання у січні 2020 р. знизилися на 6%, склавши 11.025 ГВт-год.

Найбільше зниження споживання електроенергії відбулося у таких галузях промисловості: машинобудування (20%), паливна промисловість (8.4%) та металургія (10.6%). Зросло на 38% споживання електроенергії у нафтохімічній та хімічній галузях промисловості. У комунально-побутових підприємств споживання знизилося на 9.1%, серед населення — на 4.5%.

За 2019 р. порівняно з 2018 р. на 1.9% знизилося споживання електроенергії. Категорії споживачів, які знизили споживання електроенергії: сільськогосподарські (4.1%), комунально-побутові (2.8%), транспорт (5.1%), промисловість (1.7%), населення (2%).

Read More
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю